مقاله

ساندویچ میکر را چگونه تمیز کنیم؟

ساندویچ میکر را چگونه تمیز کنیم؟

ساندویچ میکر را چگونه تمیز کنیم؟

 

ساندویچ میکر جزء لوازم پرطرفدار در آشپزخانه است که به‌دلیل استفاده زیاد معمولاً دچار آلودگی و جای لکه غذا برروی صفحات می‌شود. اینکه ساندویچ میکر را چگونه تمیز کنیم؟ چه نوع مواد شوینده‌ای مناسب برای تمیزی ساندویچ میکر است؟ نکات مهم برای ایمنی دستگاه در هنگام تمیزی چه مواردی است؟ جزء سؤالات پر تکراری است که معمولاً از فروشندگان این دستگاه زیاد پرسیده می‌شود.

در این مطلب قصد داریم به سؤالات مطرح شده در بالا پاسخ دهیم. تا بتوانید ساندویچ میکر خود را هر چند وقت یکبار بدون اینکه دستگاه دچار خرابی یا اتصالی شود به خوبی تمیز کنید.

اگر صفحه ساندویچ میکر دچار خط و خش یا آسیب شده است، مسلماٌ صفحات دستگاه به خوبی نمی‌تواند اسنک‌های ما را درست کنند.

اگر دچار چنین مشکلی هستید ما یک مرکز معتبر و خوشنام را در زمینه بازسازی انواع ظروف نچسب به شما معرفی می‌کنیم. مجموعه تفلون ساز با داشتن چندین سال سابقه توانسته بازسازی قابلمه و ماهی تابه و انواع ظروف با پوشش نچسب را به خوبی انجام دهد.

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت تفلون ساز طیف وسیعی از انواع ظروف بازسازی شده با پوشش‌های نچسب تفلون، چدن، گرانیت با بهترین مواد اولیه تأیید شده اروپایی و پوشش‌های آنتی باکتریال در رنگ‌ها و طرح‌های به‌روز و زیبا مشاهده کنید.

یک مرکز بازسازی تفلون به شما کمک می‌کند با قیمتی کمتر از قیمت خرید یک ظرف نو لوازم خود را مانند روز اول و حتی بهتر از آن تعمیر و بازسازی کنید.

 

راهنمای مرحله ای و قدم به قدم برای تمیز کردن ساندویچ میکر

 

تمیز کردن به‌موقع انواع لوازم برقی آشپزخانه می‌تواند عمر و کارایی این وسایل را زیاد کند. بهتر است هر چند وقت یکبار که زمان زیادی از آخرین استفاده از دستگاه نگذشته باشد آن را تمیز کنید.

هر چه لکه‌های غذا و چربی بر روی صفحه ساندویچ میکر بیشتر بماند، تمیز کردن آن دشوار خواهد بود. در زیر به‌‌شکل بسیار ساده‌ای به شما توضیح می‌دهیم که چگونه دستگاه خود را تمیز کنید تا از شرلکه‌های چربی و تکه‌های سوخته غذا بر روی آن خلاص شوید:

 

ابتدا دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید

 

قبل از هر نوع تمیز کردن دستگاه حواستان باشد که آن را خاموش کرده و از پریز برق بیرون بکشید. در حالی که دستگاه خاموش است ولی هنوز گرم هست و سرد نشده آن را تمیز کنید.

گرم بودن دستگاه و صفحات باعث می‌شود به راحتی بتوانید آلودگی‌ها را از سطح صفحه و کناره‌های آن پاک کنید. مخصوصاً اگر لکه و غذاهای چسبیده روغنی باشد.

 

بیرون کشیدن صفحاتی که قابل جدا شدن هستند

 

اگر صفحه ساندویچ میکر شما متحرک است و می‌توانید آن را بیرون بکشید، تمیز کاری خیلی راحت‌تر انجام می‌شود. در این شرایط می‌توانید صفحات را داخل سینک ظرفشویی به خوبی بشویید.

اگر بنابر دفترچه راهنما می‌توانید صفحات را داخل ماشین ظرفشویی بگذارید که مشکلی نیست. اما اگر داخل دفتر چه توصیه‌ای به انجام اینکار نشده صفحات را داخل ماشین ظرفشویی نگذارید.

 

تمیز کردن صفحه دستگاه با پارچه یا اسفنج مناسب و نرم

 

ساندویچ میکر را چگونه تمیز کنیم؟

ساندویچ میکر را چگونه تمیز کنیم؟

 

به‌وسیله پارچه یا اسفنج مناسب همراه با آب گرم و صابون طوری که خیلی خیس نباشد به آرامی صفحه را تمیز کنید. طوری که به خوبی بقایای غذای چسبیده از بین برود.

می‌تواند این کار را چند بار انجام دهید تا صفحه کاملاً تمیز شود. تلاش نکنید در اولین مرحله شستشو همه لکه‌ها را از صفحه پاک کنید.

شیارهای صفحات را فراموش نکنید در اطراف هر شیاری ممکن است مقداری مواد غذایی گیر کرده باشد که باید به آرامی همه را پاک کرد.

اگر آلودگی بین شیارها زیاد بود با یک چاقوی آشپزخانه یا یک چوب باریک دستمال مرطوبی را به آن بپیچانید و داخل شیارها را تمیز کنید.

 

خشک کردن و تمیز کردن بیرون دستگاه

 

در پایان با یک پارچه نرم صفحات را خشک کنید. سپس بیرون دستگاه را هم با پارچه نخی که کمی نمدار شده تمیز کنید و برق بیندازید.

 

معرفی چند ماده شوینده که ساندویچ میکر را می‌توان با آن تمیز کرد

 

استفاده مایع ظرفشویی

 

صفحات بعضی از ساندویچ میکرها را نمی‌توان از دستگاه جدا کرد. حواستان باشد که صفحه را با دستمال حوله‌ای که با آب گرم و مایع ظرفشویی خیس خورده طوری که سطح دستگاه کمی نم بردارد تمیز کنید.

سپس با دستمالی که فقط با آب ولرم نمدار بر روی سطح صفحه بکشید. توجه داشته باشید جای پرز یا الیاف پارچه روی سطح دستگاه باقی نماند.

اگر لکه سخت شده و به راحتی پاک نمی‌شود می‌توانید با استفاده از فرچه یک مسواک نرم که به آب و مایع ظرفشویی آغشته شده، همه قسمت‌ها از جمله شیارها را کاملاً تمیز کنید.

هرگز برای سریع پاک کردن صفحات ساندویچ میکر از اجسام تیز و برنده استفاده نکنید. صفحات جدا شدنی دستگاه را می‌توانید 15 دقیقه در آب گرم و مایع ظرفشویی قرار دهید.

 

تمیز کردن با سرکه و جوش شیرین

 

ساندویچ میکر را چگونه تمیز کنیم؟

ساندویچ میکر را چگونه تمیز کنیم؟

 

استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن دستگاه ساندویچ میکر یا همان اسنک ساز کاربرد زیادی دارد. برای این منظور دستمال نخی یا اسفنج را به سرکه آغشته کنید و روی صفحات بکشید.

سپس از ترکیب سرکه و جوش دوباره روی صفحه بکشید تا کاملاٌ تمیز شود. در پایان با دستمال نخی مرطوب همه سطح دستگاه و صفحه را پاک کنید.

 

تمیز کردن صفحات ساندویچ میکر با گاز پاک کن

 

اگر دقیقاً جنس صفحات دستگاه خود را بدانید می‌توانید به راحتی از اسپری گاز پاک کن استفاده کنید. ابتدا سعی کنید کمی از اسپری روی قسمت کوچکی از صفحه بپاشید تا اگر با مواد نچسب صفحه سازگار بود تمامی قسمت‌ها را با آن پاک کنید. اسپری گاز پاک کن کمک می‌کند تا اثر غذا و چربی به خوبی پاک شود.

 

چند نکته مهم را که در هنگام تمیز کردن ساندویچ میکر باید در نظر داشت

 

  • توجه داشته باشید در هنگام تمیز کردن ساندویچ میکر تمیز کاری را به آرامی انجام دهید و حواستان باشد آب وارد دستگاه نشود. پارچه باید قفط نم داشته و قطرات آب از آن خارج نشود.
  • هیچ گاه دستگاه را به‌طور کامل داخل ماشین ظرفشویی یا آب حتی برای چند ثانیه قرار ندهید. زیر به مدارهای الکتریکی آن آسیب جدی وارد می‌شود.
  • حتماً قبل از تمیز کردن دستگاه را به برق متصل کنید تا مقداری گرم شود سپس آن را خاموش کرده و کامل از برق بکشید تا تمیز کاری آن راحت باشد.
  • از مواد شوینده شیمیایی قوی، جرمگیر یا برس‌های زبر برای تمیز کردن صفحات استفاده نکنید. زیرا ممکن است به پوشش نچسب و غیر نچسب دستگاه آسیب وارد شود.
  • بنابر اصول احتیاطی دستگاه‌های برقی همیشه قبل از تمیز کاری دستورالعمل داخل دفترچه و نکات مهم آن را خوب مطالعه کنید.
  • سعی کنید در هر بار استفاده به‌منظور نچسبیدن مواد غذایی به ساندویچ ساز کمی روغن زیتون، کره یا مارگارین را به سطح صفحه بمالید.

تفلون ساز اولین مرکز معتبر و خوشنام بازسازی تفلون در شهر قزوین

 

متأسفانه در حال حاضر به‌دلایل مختلفی از جمله، گرانی و قیمت بالای لوازم خانگی افراد زیادی هستند که از لوازم فرسوده و تقریباً از رده خارج استفاده می‌کنند.

اگر سطح صفحه ساندویج میکر شما کهنه و خش‌دار شده، دائم مجبورید آن را بشوئید و تمیز کنید. مرکز تفلون ساز با هدف کمک به هموطنان در نو کردن ظروف آشپزخانه خود به منظور حفظ سلامتی افراد خانواده چندین سال است که تعمیر تفلون و انواع ظروف نچسب را انجام می‌دهد.

ما بازسازی تفلون، گرانیت، چدن و سایر ظروف را با کمک افراد متخصص و حرفه‌ای و با استفاده از مواد اولیه درجه یک و دارای تأیید بهداشتی در 12 رنگ انجام می‌دهیم.

شما می‌توانید با مراجعه حضوری و یا از طریق وب سایت تفلون ساز، طیف وسیعی از انواع ظروف بازسازی شده را با طرح‌های جدید و بسیار زیبا مشاهده کنید.

در صورتی که قصد دارید سرویس یا ظرف خود را بازسازی کنید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را برای ارسال ظرف خود و نحوه بازسازی آنها کسب کنید.بیشتر بخوانید:

 

فوت و فن پخت کیک در ماهیتابه تفلون

 

چطور سیاهی پشت ظروف را پاک کنیم؟

 

چند غذایی که با ماهیتابه رژیمی درست میشود

 

طرز تهیه 5 اسنک با ساندویچ میکر

 

مرکز تعمیر ساندویچ میکرو در قزوین

 

6 ویژگی تفلون مرغوب

 

نحوه نگهداری بهتر از ظروف تفلون

 

چطور قابلمه چدن را تمیز کنیم؟

 

تبدیل ماهیتابه روحی به تفلون امکان پذیر است؟

 

چگونه از ماهیتابه رژیمی استفاده کنیم؟

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.