مقاله

تبدیل ماهیتابه روحی به تفلون امکان پذیر است؟

تبدیل ماهیتابه روحی به تفلون امکان پذیر است؟

تبدیل ماهیتابه روحی به تفلون امکان پذیر است؟

 

امروزه تنوع زیادی در انواع ماهیتابه و قابلمه با جنس‌های مختلف چدن، مس، روحی و.. در آشپزخانه‌ها وجود دارد. یکی از سؤالات رایج این است که تبدیل ماهیتابه روحی به تفلون امکان پذیر است؟ آیا می‌توان در جایی معتبر و با خیال آسوده ظروف فرسوده را دوباره نو نوار کرد؟

گروه تفلون ساز در قزوین این افتخار را دارد که با داشتن کادری حرفه‌ای و متخصص در این زمینه و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی توانسته به‌عنوان یک مرکز موفق در بازسازی انواع ظروف روحی، تفلون، گرانیت، چدن، زودپز، قابلمه پلوپز، قوری، گریل و.. با استفاده از مواد آنتی باکتریال و دارای تأییدیه بهداشت جهانی شناخته شود.

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت این مجموعه انواع ظروف بازسازی شده را در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و کم نظیر مشاهده کنید و با خیال آسوده بازسازی تفلون و ظروف خود را به این مجموعه معتبر بسپارید. استفاده از ظروف تفلون و گرانیت و بازسازی آنها نیاز به مهارت و توجه خاصی دارد چرا که به‌طور مستقیم با سلامتی افراد در ارتباط است. در این بحث ما را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری درباره بازسازی ماهیتابه روحی به تفلون و نحوه نگه‌داری این نوع ظروف را در اختیار شما قرار دهیم.

 

معایب ظروف روی یا روحی

 

متأسفانه در حال حاضر اکثر ماهیتابه‌های روحی در بازار از جنس آلومینیوم هستند که جنس روی اصل بسیار کم است و نگه‌داشتن مواد غذایی اسیدی، شیرین یا ترش در این ظروف موجب ورود مواد مضر آن به بدن می‌شود. این مواد در دراز مدت سبب بروز اختلالاتی همچون آلزایمز، پوکی استخوان، یبوست و مشکلات گوارشی می‌شود. هر اندازه غذا  به‌مدت طولاتی در این ظروف بماند آزاد شدن مواد مضر آن بیشتر خواهد بود.

البته این مسئله درباره ظروف مسی هم به‌شکل دیگری صادق است به این صورت که استفاده طولانی و ماندن زیاد غذا در ظروف مس به‌دلیل نرم بودن این فلز وارد غذا می‌شود و کم کم سبب از کار افتادن کبد می‌گردد. لازم است که از هر ظرفی درست و با توجه به استانداردهایی که برای آن تعیین شده است استفاده کنیم تا آسیبی به سلامتی ما وارد نشود. ظروف تفلون و گرانیت یکی از ظروفی هستند که در صورت سالم بودن و نداشتن خط و خش برای طبخ غذا بسیار مناسب بوده و هیچ ضرری ندارند.

 

مزایای بازسازی کردن ماهیتابه

این که غذا به‌ظرف نچسبد و بتوان آن را زیبا طبخ کرد یکی از موارد مهم برای خانم‌های خوش سلیقه است که دوست دارد غذا را با ظاهری مناسب بدون سوختگی، ترک و از هم پاشیدگی در ظرف بچینند که برای این منظور باید از ماهیتابه نچسب استفاده کنند. استفاده از مواد پلیمری بر روی لایه فلزی ماهیتابه بیشترین میزان ضریب نچسبی را به ظرف می‌دهد.

اگر از مواد استاندارد و تأییده برای پوشش دادن ماهیتابه استفاده شود این ظرف مقاومت بالایی در برابر مواد قلیایی و اسیدی دارند که با رعایت کردن نکاتی که ذکر می‌کنیم می‌توان تا مدت طولانی از ظرف تفلون بازسازی شده استفاده کرد بدون اینکه کمترین آسیب به آن برسد.

 

نکاتی در ارتباط با نگه‌داری ظروف تفلون بازسازی شده

 

تبدیل ماهیتابه روحی به تفلون امکان پذیر است؟

تبدیل ماهیتابه روحی به تفلون امکان پذیر است؟

شستشوی مناسب با استفاده از اسکاج نرم

 

هرگز ظروف را با اسکاج‌های زبر و ضخیم نشویید. اینکار به مرور باعث نازک شدن رویه ظرف و ایجاد خش در آن می‌شود.

 

ماهیتابه تفلون را با آب سرد خنک نکنید

 

نباید بنابر هر دلیل سریع ماهیتابه یا قابلمه داغ را زیر آب سرد گرفت. انجام اینکار سریع به پوشش تفلون آسیب وارد می‌کند.

 

ظروف تفلون را در فریزر قرار ندهید

 

سعی کنید از فریز کردن مواد غذایی در داخل ظرف تفلون در یخچال خودداری کنید. ظروفی استفاده کنید که آزمایش‌های کنترل کیفیت را گذرانده و دارای استانداردهای لازم باشند.

 

 تا جایی که ممکن است ظرف تفلون را با ماشین ظرفشویی نشویید

 

اگر به هر دلیل مجبور شدید ماهیتابه یا قابلمه را داخل ماشین ظرفشویی بگذارید سعی کنید پیش از استفاده برای طبخ آن را به‌مدت 20 دقیقه چرب کرده، سپس بشویید و دوباره استفاده کنید.

 

برای شستن ظرف تفلون از پودر ماشین لباسشویی استفاده نکنید

 

ذرات پودر لباسشویی به‌دلیل سخت بودن موجب ایجاد خط و خش در ظروف تفلون می‌شود.

 

استاندارد های پخت پز ظروف نچسب را رعایت کنید

 

هرگز ظرف تفلون خالی را بر روی حرارت قرار ندهید. برای حفظ ظرف از زیاد پختن غذاهایی که نیاز به ظرف نچسب ندارند مانند شیر یا سوپ در داخل آن خودداری کنید.

 

چه زمانی ظروف تفلون نیاز به بازسازی دارد

 

تبدیل ماهیتابه روحی به تفلون امکان پذیر است؟

تبدیل ماهیتابه روحی به تفلون امکان پذیر است؟

به‌طور کلی نحوه استفاده صحیح و درست از همه ظروف که داخل آنها دارای پوشش است برای حفظ سلامتی اهمیت زیادی دارد. در حال حاضر ظروف بی‌کیفیت زیادی در بازار هستند که با چند مرتبه استفاده سریع خش برمی‌دارند و پوسته پوسته می‌شوند. در چنین مواقعی استفاده از این ظروف اصلاً توصیه نمی‌شود. زیرا پوشش آسیب دیده وارد غذا شده و به بدن آسیب می‌رساند.

مهم‌ترین توصیه در هنگام پخت استفاده از قاشق چوبی است و در صورت آسیب دیدن سریع اقدام به بازسازی ظرف کنیم. بازسازی ظروف کاملاً مشابه با مراحل تولید ظرف گرانیت و تفلون نو است و اگر از مواد اولیه مرغوب و بهداشتی استفاده شود مانند خرید ظرف نو بوده و از نظر اقتصادی برای خانواده بسیار مقرون و به صرفه است.

به این شکل که با از بین بردن پوشش قدیمی و فرسوده ظرف دو لایه تفلون بر روی پوشش داخلی زده شده و بیرون ظرف را با رنگی زیبا طراحی می‌کنند که هر مرحله نیاز به کوره و دستگاه‌های مخصوص به‌خود است. در مجموع تعمیر تفلون، ماهیتابه روحی و انواع ظروف و بازسازی آنها مشکلی نداشته و در پروسه بازسازی با از بین بردن پوشش قبلی پوشش دهی مناسبی برای آن انجام می‌شود که کاملاً از نظر بهداشتی و استاندارد‌های لازم در تولید ظرف تفلون تأییده شده است.

 

مجموعه تفلون ساز یک مرکز معتبر در بازسازی تفلون و انواع ظروف

 

گروه تفلون ساز قادر است که انواع ظروف چدن، روحی، گرانیتی، سرامیک، لعابی و.. را به‌خوبی و مانند روز اول بازسازی کند و در اختیار مشتریان خود قرار دهد. در واقع بازسازی تفلون، روحی و سایر ظروف در مرکز معتبری مانند تفلون ساز که به‌عنوان یک مرکز خوشنام و معتبر در قزوین شناخته شده علاوه بر کاهش هزینه‌های ناشی از خرید سرویس نو می‌توانید با اطمینان از کیفیت مواد مورد استفاده در تولید آن با خیالی آسوده در اختیار خانواده‌ها قرار بگیرند.

با مراجعه به وب سایت طیف گسترده‌ای از محصولات بازسازی شده ما را مشاهده خواهید کرد. ما افتخار داریم در طول چندین سال سابقه کاری در این زمینه با رعایت دو اصل انصاف در قیمت و احساس تعهد نسبت به کیفیت ماهیتابه و قابلمه‌های بازسازی شده همواره به عنوان یک مرکز خوشنام در بازسازی و تعمیر تفلون و انواع ظروف دیگر در میان رقبا شناخته شده‌ایم.
بیشتر بخوانید:

تعمیر قابلمه پلوپز و پخت بهترین غذاها

 

چگونه از ماهیتابه رژیمی استفاده کنیم؟

 

نحوه نگهداری بهتر از ظروف تفلون

 

چطور قابلمه چدن را تمیز کنیم؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.